Matcha Çayı Yeşil Çay Maça Çayı

Kilo Verdiren Mucize Maça Çayı Günlük ve düzenli kullanım sonrasında maça çayı kilo verme, hastalıklara karşı direnç arttırma ve enerji verme gibi konularda sağlıklı bir bitkisel içecek olarak ön plana çıkıyor.

Mecitefendi Ürünleri Bitkisel Doğal Bitkisel Organik Belgeli Doğa Aktar & Kozmetik Antalya Resmi Satış Mağazası

Sağlıklı Yaşam Doğal ürünler ile başlar

Kategoriler

Haber bülteni

http://dogaaktar.com/1212-thickbox_default/dogal-deniz-tuzu-500-gr-ogutucu-hediyeli-cam-kavanozulu-tuz.jpg  

Doğal Deniz Tuzu 500 gr. ÖĞÜTÜCÜ HEDİYELİ CAM KAVANOZUlu Tuz

Doğal Deniz Tuzu - 500 gr. ÖĞÜTÜCÜ HEDİYELİ CAM KAVANOZ - Ulu Tuz Doğal bir deniz tuzu kristalinde en az seksen dört element bulunur. Dünyada var olan hemen hemen bütün elementler doğal deniz tuzu kristallerinin içinde vardır. Bir tutam deniz tuzu, vücu

Detaylar

15,00 TL

30 BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

Önceki
Sonraki

 

Doğal Deniz Tuzu - 500gr.ÖĞÜTÜCÜ HEDİYELİ CAM KAVANOZ-Ulu Tuz

 

Deniz Tuzu hiçbir rafine işlemi gerçekleştirilmeden tümüyle doğal olup hiçbir suni katkı maddesi içermez. Rafine edilmiş sofra tuzunun dil üzerinde bıraktığı acımsı ve buruk tat deniz tuzunda yoktur. Denizin eşsiz tadını ve kokusunu hissetmenizi sağlar. Deniz tuzu, dünyada var olan ve su ile çözülebilen bütün elementlerin milyarlarca yıl boyunca yağmurlar aracılığıyla denizlere taşınması ile oluşmuş mineraller yığınıdır. Bu mineraller doğada bulunma oranları nispetinde deniz suyunda bulunmaktadır. Doğal bir deniz tuzu kristalinde en az seksen dört element bulunur. Dünyada var olan hemen hemen bütün elementler doğal deniz tuzu kristallerinin içinde vardır. Bir tutam deniz tuzu, vücudumuzun ihtiyacı olan bir çok minerali almamızı sağlar. Doğada en çok iyot deniz suyunda bulunur. Deniz tuzu kristallerinde bu sebepten dolayı doğal iyot bulunmaktır.

 

Tuz kimyasal reaksiyon hevesi çok yüksek olan bir maddedir. Bu sebepten ötürü doğada bir çok element ile çok kolay şekilde kimyasal bileşik yapar. Sofra Tuzu içindeki gereksiz kabul edilen bu bileşikleri, mineralleri ve elementleri uzaklaştırmak, tuzu daha çekici ve homojen yapmak için rafine edilir. Rafinasyon işlemi ile tuzun görünümü güzel ve akışı kolay olur, ancak içerdiği 84 mineralin 82’si uzaklaştırılmış olur.

 

Doğal tuz yani deniz tuzu, vücut sıvılarının hücrelerden serbest geçişine yardımcı olurken, rafine tuz sıvıların geçişini engelleyerek kronik böbrek sorunlarına neden olabilmektedir. Deniz Tuzundan farklı olarak rafine sofra tuzları (NaCl) tuz madenlerinden çıkartılan tuz kristallerinin çeşitli fiziksel ve kimyasal yöntemlerle rafine edilmesi suretiyle, sodyum ve klorürün dışında bütün diğer elementler tuzdan çekip alınarak satışa sunulur. Klasik sofra Tuzu içerisine çeşitli kimyasallar eklenerek satışa sunulur; kolay aksın, beyaz olsun, nemlenmesin, raf ömrünü uzatıcı, topaklanmayı önleyici (tuza bunun için alüminyum hidroksit veya alüminyum silikat maddesi katılıyor ki buda Alzheimer hastalığının oluşmasının bir etkeni olarak biliniyor) diye yapılan işlemlerle mineral namına bir şeyin kalmadığı kimyasal toz haline dönüşen rafine edilmiş tuz, aslında saf kimyasal maddedir. Deniz Tuzu ise doğal ve sağlıklıdır. Rafine edilmemiş ve işlem görmemiş doğal deniz tuzu sağlık için önemlidir. Doğal rafine edilmemiş deniz tuzu insan vücudu için gerekli minerallerin çoğunu gerekli oranlarda içermektedir. Bir çok hastalık, kötü sağlık şartları ve mineral eksikliğinden kaynaklanmaktadır. İnsan vücudunun ihtiyacı olan minerallerin büyük çoğunluğu deniz tuzunda bulunmaktadır. Haricen kullanımlarda Deniz tuzu ile yapılan masaj ile bacak bölgesinde görülen selülitlerde azalma görülür.

 

İçerik : Doğal Deniz Tuzu.

 

ULUTUZ DOĞAL DENİZ TUZU ÖZELLİKLERİ

 

Doğal Deniz Tuzu içeriğinde çok çeşitli mineral bulundurur.

 

Doğal Deniz Tuzu kimyasal işleme maruz bırakılmadan elde edilmiştir.

 

Doğal Deniz Tuzu tadı rafine tuzlara nazaran son derece lezzetlidir.

 

%100 doğaldır.

 

ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Miktar : 500 gr.

 

Garanti Süresi : 24 Ay.